Vaimse ärkamise tunnusmärgid

Ilmselt ei ole mõistlik arvata, et kõik sinu elus ettetulevad vaimsed või füüsilised muutused on seotud vaimse ärkamise protsessiga, ja et sul tuleb kõigega Isehakkama saada. Vajadusel tuleks konsulteerida.
Vaimne ehk spirituaalne ärkamine on protsess, mille tulemusena muutub inimese enese- ja maailmataju kardinaalselt. Järgnevas loetelus on toodud tunnused, mis võivad viidata aktiveerunud vaimse ärkamise protsessile. Loomulikult ei ole loetelu ammendav ja igaüks võib neid sisemisi muutusi erinevalt tõlgendada.

Hirmu- ja ärevushood


Ilma selge välise põhjuseta hirmu- ja ärevushood võivad tekkida ja mööduda korduvalt ühe päeva jooksul või kesta ka pikemaid perioode. Samal ajal võivad mõttemaailma vallutada rasked mälestused minevikust, hirm tuleviku ees ja lootusetus.

Rõõmupuhangud
Suvalisel hetkel, näiteks mööda tänavat jalutades, võid järsku tunda suurt rõõmu ja tänulikkust, mis ei seostu ühegi konkreetse mõtte ega välise asjaga.

Sügav kaastunne, armastus ja tänulikkus kaasinimeste vastu
Sügavad positiivsed tunded võivad avalduda nähes kojameest tänavat pühkimas, teenindajat toitu lauda toomas või bussipeatuses istuvat memme silmates.

Ümbritseva tajumine äärmiselt elavana
Tekib intensiivne side lindude, loomade, puude, putukate, pilvede, taeva ja muu ümbritsevaga. Looduse jälgimine muutub järsult põnevamaks ja sisukamaks kui varem. Võivad tekkida hetked mil sulle tundub, et sa mõistad „lindude keelt“, tead, mis tunne on olla puu või satud sügavalt silma vaatama äädikakärbsele. Taevalaotsuses hõljuvad pilved võivad hakata häirima autoga sõitmist.

Sisemise tühjuse (avaruse) tunne
Igapäevase tegutsemise taustal võid oma teadvuses hakata tajuma tühjust või avarust, milles ei ole mõtteid ega emotsioone. Üksi ja rahulikuks jäädes võid tajuda enese hajumist sellesse vaikusesse. Sõltuvalt iseloomust ja elutempost võid seda tühjust tajuda positiivse, negatiivse või neutraalsena. Sisemise avarustundega kaasneb sisemine ükskõiksus (rahu) ka olukordades, mida pidasid varem enda jaoks rasketeks (nt avalik esinemine, reisimine) või vastupidi väga meedivateks ja põnevateks. Nii positiivsed kui negatiivsed emotsioonid muutuvad nõrgemaks ja lühiajalisemaks.

Mälu järsk halvenemine

Järsult halveneb lühi- ja detailimälu. Sul tuleb tugevalt keskenduda, et meenutada neid kolme asja, mida olid poodi ostma tulnud, mida tegid eile või kes rääkis sulle põneva loo.

Võimetus anda hinnanguid


Sattudes tavapäratusse olukorda jälgid sa inimesi ja sündmusi neutraalselt positsioonilt ning leiad ilma vähimagi pingutuseta „oma koha“ ja käitumisviisi tekkinud situatsioonis, mida oleksid varem ilmselgelt „probleemsena“ tajunud.

Sisemine sund tarbida säästlikult
Teatava pühaduse tajumine eluks vajalikes materiaalsetes asjades, mistõttu tekib sisemine soov tarbida säästlikult – mitte visata ära toidujääke, rõivaid jms. Uute asjade ostmine või saamine ei tekita enam rahulolutunnet, vaid paneb küsima „kas mul on seda tõesti tarvis?“.

Unenägude elavnemine


Unenäod püsivad meeles, neis on palju sümboleid ning võivad tekkida unenäos ärkamise kogemused. Tihti võivad unenäosündmused aset leida pimedas, võid näha iseenda surma ja katastroofe.

Elutempo aeglustumine
Võib tekkida sisemine sund teha kõike aeglasemalt ja rahulikumalt kui varem. Kiirustamine ja enese tagantsundimine muutuvad äärmiselt ebamugavaks.

Võimetus kontrollida oma emotsioone


Emotsionaalsete reaktsioonide (viha, kurbus, meeldivus, rõõm) pidurdamine muutub oluliselt raskemaks kui varem. Ootamatult võid avastada end töökoosolekul ohjeldamatult naermas või olukorras, kus keegi sind on solvanud, end vihaselt kaitsmas.

Vastumeelsus rutiini suhtes


Magamis- ja söögiajad võivad muutuda kaootilisemaks, sa ei suuda enam tunda rõõmu iga nädal samal päeval ja kellaajal trenni tegemisest, esimest korda elus võid õhtul magama minnes voodis avastada, et hambad on jäänud pesemata jne.

Hooti kulgev „kananaha“ tunne


Kätel, jalgadel, seljal ja peanahal lainetena liikuv kõditav tunne.

Aga kuhu see protsess meid viib? 

Selle kohta on tabavalt kirjutanud George MacDonald:


“Kujutlege, et olete elav maja. Jumal tuleb ja hakkab teid ümber ehitama. Algul te võib-olla mõistate, mida ta teeb. Ta parandab ära veevärgi, augud katuses jne. Te teadsite, et need tööd oli vaja ära teha, ja sellepärast pole te üllatunud. Aga nüüd hakkab ta siin-seal kopsima nii, et see teeb valu ja näib mõttetu. Mida ta küll plaanitseb? Selgub, et ta ehitab hoopis teistsugust maja kui see, mida teie mõtlesite: kisub maha vaheseina, ehitab juurde uue korruse, püstitab torne, sillutab hoovi. Te mõtlesite, et teid tehakse kenaks väikeseks onniks. Aga tema on hakanud ehitama paleed. Ta ise kavatseb sellesse elama asuda.”

Ilmselt ei ole mõistlik arvata, et kõik sinu elus ettetulevad vaimsed või füüsilised muutused on seotud vaimse ärkamise protsessiga, ja et sul tuleb kõigega Ise hakkama saada. Vajadusel tuleks konsulteerida kas arsti, psühholoogi, psühhiaatriga või kirjuta mulle
 
elulill@gmail.com, Magissa Gabrielle, tel.5255658.

Kasvõi selleks, et välistada sümptomite haiguslik päritolu ja/või eemaldada ebamugavuste algpõhjused DNA tasandil - saavutamaks ja säilitamaks kestev rahu ja õnnetunne.~

allikad: Magissa kogemused; Iris by Vikerkaarelood
Eelmine
Juulikuu - pere- ja suguvõsasuhete korrastamise kuu
Järgmine
Jututuba Kanal 12 - 25.10.2013 kl 11

Kommentaarid

 • MAVIS CALOS  •  12. jaanuar 2015
  Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

  Я Мэвис Калос, представитель Aiicco страховой PLC, мы выдаем кредит на индивидуальных различий с доверием и чести. мы даем кредит по ставке 2%. если вы заинтересованы любезно связаться с нами по этой электронной почты компании: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) в настоящее время приступить с кредита документа о передаче ок. если вам нужно кредит создать компанию или школу, Вы очень добро пожаловать в Aiicco страховой ПЛК. Вы также можете связаться с нами по этой электронной почте: (amaah.credit.offer@gmail.com). мы можем перечислить любую сумму вы запросили для до недели.
 • mavis calos  •  12. mai 2015
  Tähelepanu !!!

  minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

  Attention !!!

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.

Lisa kommentaar

Email again: